Morey Vicens, Josep

Tornar al llistat

Sóller, 19/09/1906
Prev. 21/05/1932
Def. 06/11/1986
Fou ordenat prevere dia 21.05.1932. Havia participat en el Certamen amb el nº 706. Començà l’exercici ministerial com Adscrit a la parròquia de Sóller i Vicari in Capite de Biniaraix. De 1937 a 1949 Vicari de Sóller. De 1949 a 1955 fou membre de la comunitat de PP. de sant Felip Neri de Sóller. El 1955 fou nomenat ecònom del Port de Sóller, fins que li arribà la jubilació el 1968, retornant a Sóller. BOBM 1987, 22. Darder M0765.