Morey Galmés, Salvador

Tornar al llistat

Manacor, 19/12/1864
Prev. 14/03/1891
Def. 24/08/1959
Progressant en els estudis eclesiàstics dia 16.09.1889 feia son Títol de Patrimoni. Fou ordenat prevere dia 14.03.1891. De 1903 a 1913 Vicari in Capite de Sant Llorenç. Residia a Manacor quan l’any 1924 el nomenaren Vicari de la parròquia, càrrec que regentà fins el 1935, que passà a capellà Adscrit en aquella parròquia, regentant els oficis de Director del Centre Eucarístic, Director de l’Apostolat de l’Oració i Director de l’Hora Santa. BOBM 1959, 222. Darder M0754.