Morey Fluxà, Miquel

Tornar al llistat

Santa Margalida, 01/01/1871
Prev. 03/04/1897
Def. 01/01/1926
Fou ordenat prevere dia 03.04.1897 Havia fet Títol de Patrimoni dia 17.03.1896 i fou enviat com Vicari in Capite de Fornalutx. Quan l’any 1913 es feren oposicions a Rectoria, hi participà i li fou donada la Rectoria de la nova parròquia de Lloseta, que la regentà fins a la mort. L’any 1919 fundà el Síndicat Agrícola de Lloseta. Fou col·laborador i corresponsal de Santa Margalida per a l’obra del Diccionari de Mn. Alcover. BOBM 1926, 117.