Morey Cirer, Josep

Tornar al llistat

Sencelles, 10/02/1910
Prev. 03/06/1939
Def. 12/02/1963
Començats els estudis eclesiàstics entrà a la Sapiència el 1935. Participà en el certamen amb els nº 689, 690 i 691. Fou ordenat prevere dia 03.06.1939 i enviat com Vicari in Capite de Capdellà, on hi residí fins el 1944, que fou nomenat ecònom de Lloseta. Era de salut prima i morí a Lloseta als 53 anys. Completà les 4 branques de l’Acció Catòlica, posà nous bancs al temple, un nou Sagrari i comprà el que després seria Centre Parroquial. BOBM 1963, 99. Darder M0749.