Muntaner Real, Bartomeu

Tornar al llistat

Sineu, 24/11/1889
Prev. 24/03/1917
Def. 21/12/1968
Fou ordenat prevere dia 24.03.1917. Dia 02.06.1916 havia fet Títol de Patrimoni. Començà l’exercici ministerial com Vicari de la Soledat fins que l’any 1919 fou enviat com Vicari de Manacor. El 1920 passa com Vicari de Gènova i encarregat del Santuari de la Bonanova. El 1925 passa de Vicari a Sineu. El 1935 en fou nomenat Regent i l’any següent en fou nomenat ecònom, càrrec que regentà fins el 1958, que es jubilà, anant de capellà de les Religioses Escolàpies. retornà a Sineu, pm finà. BOBM 1969, 29. Darder M0867.