Murillo Rademacher, César

Tornar al llistat

Palma, 03/02/1963
Prev. 26/11/1989
Def. 00/00/0000
Començà l’exercici de son ministeri com Vicari de la parròquia de la Soledad fins el 1991. De 1991 a 1993 Rector de les parròquies de Sant Vicenç Ferrer, Corpus Christi i Mare de Déu de Montserrat. Dia 01.07.1993 Vicari de la parròqquia de Sant Alonso Rodríguez. Estudià Història de l’Església a la Universitat Gregoriana de Roma. Dia 21.06.1996 fou nomenat rector de la parròquia de Sant Ferran. Dia 14.05.1999 fou nomenat Vice delegat de Pastoral de Turisme. L’any 2002 fou nomenat Vice Arxiver Diocesà i el 2007 Director de l’Arxiu Diocesà,. Professor de Història al CETEM i a l’ISUCIR. L’any 2006 donà a la impremta una obra de la parròquia de Sant Miquel sobre la Mare de Déu de la Salut: Llibre en que van apuntats....”