Mut Catany, Tomàs

Tornar al llistat

Llucmajor, 01/01/1866
Prev. 22/03/1890
Def. 00/00/0000
Avançant en els estudis eclesiàstics i arribant el temps que havia de rebre els Ordes Majors, dia 29.12.1886 feia son Títol de Patrimoni. Dia 22.03.1890 fou ordenat prevere. Començà l’exercici ministerial a Llucmajor fins que dia 01.07.1890 fou nomenat Vicari de Randa, però l’any 1904 ja estava Adscrit a Llucmajor. L’any 1906 també estava Adscrit a la parròquia llucmajorera. Darder M0882