Bosch Bosch, Bartomeu

Tornar al llistat

Andratx, 17/03/1925
Prev. 10/06/1951
Def. 18/02/2013
Nasqué a Andratx dia 17.03.1925, fou ordenat prevere el 10.06.1951. Participà en el Certamen, presentant els números 221 i 222. Començà a exercir el ministeri en la parròquia de Banyalbufar, el 1959 passà com Ecònem de Bunyola, on hi restà fins l’any 1982 que passà a Rector de la parròquia del Port d’Andratx, cessant l’any 2000 per jubilació, romanent Adscrit a les parròquies d’aquella contrada. Morí a Palma, en la residència de Sant Pere i Sant Bernat, dia 18.02.2013. BOBM 2013 pàg 104.