Moragues Gual, Antoni

Tornar al llistat

Santa Margalida, 23/03/1881
Prev. 01/01/1906
Def. 04/04/1939
Començats els estudis eclesiàstics el 1902 entrà a la Sapiència. Fou ordenat prevere el 1906 Dia 27.03.1905 havia fet Títol de Patrimoni. El 1907 féu el títol de Mestre a l’Escola Normal.El 1907 fou nomenat Vicari in Capite de Pòrtol. El 1908 Vicari in Capite de Capdellà fins que el 1916 fou nomenat ecònom de Puigpunyent, esdevenint-ne Rector i Arxiprest el 1920. Dia 06.11.1930 renuncià a la Rectoria de Puigpunyent per passar d’ecònom a Santa Eulàlia. BOBM 1939, 137. Darder M0688.