Montserrat Ginard, Tomàs

Tornar al llistat

Llucmajor, 08/07/1873
Prev. 24/09/1898
Def. 14/02/1944
Fou ordenat prevere dia 24.09.1898 Dia 26.09.1896 havia fet Títol de Patrimoni. Restava Adscrit en la parròquia de Llucmajor quan dia 13.08.1909 fou nomenat Rector de l’esglesia que hi havia a S’Arenal, on hi restà fins dia 13.12.1925, que retornà a Llucmanor, on hi morí. Era aficionat a la fotografia i en aquells moments tingué gran importància perquè fou el retratista del poble, per això l’any 1989, Antoni Catany publicà “Tomàs Monserrat retratista d’un poble” L’Ajuntament de Llucmajor donà el seu nom a un dels carrers de la ciutat. BOBM 1944, 83. GEM XI, 116. Darder M0637.