Montojo Martínez de Hervás, Rafael

Tornar al llistat

Palma, 17/09/1929
Prev. 11/06/1960
Def. 14/11/2010
Professà com Monjo Jerònim en el Monestir del Parral, Segòvia. Fou ordenat prevere dia.11.06.1960 al seminari de Segòvia, venint a Palma per celebrar la seva primera Missa en la parròquia de Sant Jaume. Ha resdit als Monestirs jerònims de El Parral, Yuste (Càceres) i a Jàvea (Alacant) d’on en fou Prior. El 1975, a Jàvea estant, deixa el Monestir i retorna a Mallorca on es va incardinar. Va donar classes de Religió al Col·legi La Salle de Palma. Dia 12.08.1976 fou nomenat Rector d’Estellencs, on hi restà fins a la jubilació canònica que li arribà dia 19.06.2002. BOBM 2010, 586.