Nadal Gelabert, Guillem

Tornar al llistat

Manacor, 14/04/1908
Prev. 10/06/1933
Def. 22/10/1986
L’any 1921 ingressà al Seminari. Dia 06.05.1932 va fer Títol de Patrimoni, essent ordenat prevere dia 10.06.1933. Participà al Certamen amb els nº 727, 728, 729, 730, 731, 732, 733, 734, 735 i 736. Començà l’exercici ministerial com Conservador del Museu Diocesà, Bibliotecari i Arxiver del Palau i Capellà de les Tereses i professor de l’Institut Ramon Llull. Dia 11.10.1941 entrà a la Companyia de Jesús. Al BOBM 1936 publicà: Galeria Heràldica Episcopal de Mallorca. Com Jesuïta esmerçà son apostolat predicant Missions populars a Espanya i Sudamèrica. L’any 1974 fou destinat a Palma, on hi morí. BOBM 1986, 308. Fuster, 331. Darder N0009.