Miralles Font, Miquel

Tornar al llistat

Palma, 25/12/1842
Prev. 24/12/1870
Def. 09/12/1916
Fou ordenat prevere a Menorca dia 24.12.1870. Havia fet son Títol de Patrimoni dia 25.01.1869. De 1870 a 1874 fou Vicari de la parròquia de l’Almudaina (La Seu), Sperior del Seminari i professor de llatí pels seminaristes pobres. Participà a les oposicions de Rector i aconseguí la Rectoria de Petra, on hi resta de 1874 a 1899, que la canvià, després de les preceptives oposicions, per la de Binissalem, restant-hi de 1899 a 1901. El 1901 passa com Rector i Arxiprest de Santa Eulàlia, seguint la restauració que l’any 1890 havia començat Mn. Sebastià Cerdà i Caffaro. BOBM 1916, 333. Torrens II, 201. Darder M0551.