Mira Caldentey, Joan

Tornar al llistat

Sant Llorenç, 30/01/1888
Prev. 22/12/1917
Def. 00/00/0000
Havia participat al Certamen amb el Nº 660. Comença l’exercici ministerial a Sant Llorenç, per passar com Vicari a Banyalbufar el 1921. Dia 31.01.1922 era nomenat Capellà del Noviciat de les Germanes de la Caritat, a Son Roca i Adscrit a Sa Vileta.. Dia 07.12.1927 deixa Son Roca i es nomenat Vicari in Capite de Son Rapinya, aixecà la casa Vicaria i embellí el temple amb diferents imatges. En el mes de Gener de 1933 fou nomenat Vicari de Maria de la salut. Darder M0547.