Mir Ferrer, Pau

Tornar al llistat

Palma, 01/01/1856
Prev. 23/04/1879
Def. 00/00/0000
Era fill d’una familia inquera que residia a Palma, Dia 19.01.1873 entrava al Col·legi de la Sapiència per alleugerir l’economia familiar. Ordenat prevere era Adscrit a la parròquia de sant Nicolau quan dia 01.01.1882 fou nomenat Vicari d’Inca. Dia 10.01.1890 fou nomenat ecònom de Selva. L’any 1891 es llicencià en Teologia i en Dret Canònic al Seminari de València. El 1899 fou nomenat Rector de Porreres. Es converteix també en el corresponsal de Mn. Alcover per a l’obra del Diccionari. Participà a les oposicions de 1913 i aconseguí la parròquia de sant Miquel de Palma. HdC 1923, 62. Darder M0517.