Mir Cerdà, Bartomeu

Tornar al llistat

Pollença, 22/04/1927
Prev. 10/06/1950
Def. 23/12/2009
Fou ordenat prevere dia 10.06.1950. Participà en el Certamen presentant el nº 658. Començà a exercir el ministeri com Rector a la parròquia de Fornalutx. L’any 1951 fou nomenat Vicari in Capite del Port d’Alcúdia, passant l’any 1953 com ecònom de la parròquia del Port de Pollença, on hi exercí el ministeri fins que li arribà la jubilació l’any 2007. També tenia cura del grup militar de “La Base”. Va rebre amb esperit fraternal i ecumènic la comunitat anglicana que reisidia al Port, cedint-los el temple pels seus actes de culte. Jubilat retornà a Pollença. BOBM 2010, 110. Darder M0511.