Mir Busquets, Arnau

Tornar al llistat

Caimari, 03/09/1871
Prev. 08/06/1895
Def. 26/11/1943
Fou ordenat prevere dia 08.06.1895. Dia 09.12.1893 va fer Títol de Patrimoni. Esmerçà la vida ministerial servint les comunitats cristianes del municipi de Selva. Fou organista de Selva i de Caimari, Rector de l’esgléia que hi ha al lloc de Binibona. Dia 01.02.1911 fou nomenat Notari Eclesiàstric de l’Arxiprestat. Fou bon col·laborador a l’obra del Diccionari de Mn. Alcover. L’any 1923 fou nomenat Vicari in Capite de Caimari, on hi residí fins a la mort. BOBM 1943, 407. HdC 1944, 76. Darder M0509.