Adrover i Nicolau, Gabriel
  Felanitx, 28-01-1911
  Prev. 26-05-1934
  Def. 27-05-1998
  Neix a Felanitx dia 28.01.1911, Fou ordenat prevere el 26.05.1934 passant a exercir el ministeri des d’ aquell any fins a la mort que li sobrevingué dia 27.05.1998. Fou l’organista de la parròquia tota la vida i compartí aquests càrrec amb el de Vicari in Capite de 1944 a 1972 de Son Mesquida, Son Valls, Son Prohens i Cas Ros. Rector del Convent de Sant Agustí de 1952 a 1956. Morí a Felanitx el 27.05.1998 BOBM 1998 pàg. 312-313. BOBM 1931, 222; 1932, 137, 203, 274; 1933, 394, 506; 1934, 215; 1949, 193; 1950, 286; 1951, 48, 230; 1952, 389; 1956, 371.