Arcas i Obrador, Bartomeu
  Campos, 07-01-1904
  Prev. 18-12-1926
  Def. 06-05-1973
  Fou ordenat el 18.12.1926 Havia participat en el certamen n║ 100. Dia 17.11.1925 va fer tÝtol de Patrimoni. Ordenat prevere quedÓ Adscrit a la parr˛qui campanera fins que lĺany 1947 fou nomenat Vicari de La Cal˛nia. El 1948 Ec˛nom de SĺArenal i Lĺany 1951 fou nomenat Ec˛nom de la Immaculada Concepciˇ, cÓrrec que tinguÚ fins que li arribÓ la jubilaciˇ i es reintegrÓ en la parr˛quia nadiua de Campos, on morÝ el 06.05.1973. Reus II, pÓg. 200-201; Sunyer 342-343