Bonnín i Bonnín, Pere Joan
  Manacor, 14-07-1903
  Prev. 18-12-1926
  Def. 03-05-1955
  Neix a Manacor dia 14.07.1903 i fou ordenat prevere dia 18.12.1926. Dia 22.11.1925 havia fet títol de Patrimoni. Havia participat en el certamen presentant els Nº 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212.. Ordenat prevere quedà Adscrit en la parròquia de Manacor, tenint cura dels oratoris de Son Sureda i Ses Cabanasses, Rector de l’església de Sant Roc, Regent de la parròquia de Sant Llorenç des Cardassar i posteriorment nomenat Vicari Ecònem. Passa de Vicari de Manacor esmerçant els dies en un fruitós treball en l’Acció Catòlica, sobretot en els Joves i els Homes, tocant-li també uns anys el treball en l’apostolat castrense, sense deixar el treball pastoral en la barriada de Jesucrist Rei i bastint un nou temple que fou beneït l’any 1950 i erigit parròquia l’any 1951, esdevenint-ne ell el primer Rector fins que la mort el sorprengué dia 03.05.1955. L’any 1960 el Sr. Gabriel Fuester Forteza publicà Semblanza del Reverendo Don Pedro Bonnín. BOBM 1921, *6, *7; 1922, *6, *10; 1923, *9, *11,*14; 1924, 72, 74, 75, *6, *7; 1951, 230, 384; 1954, 256; 1955, 287; 1960, 160. GEM II, 203; Fuster, 98-100.