Adrover i Barceló, Gabriel
  Fornalutx, 20-05-1915
  Prev. 18-05-1940
  Def. 30-12-2005
  Estudià al seminari, participant en els certàmens Nº 54, 55, 56 i 57; fou ordenat prevere el 18.05.1940. Començà a exercir el ministeri a Biniaraix (Sóller), Superior del Seminari, fins que l’any 1949 passà a la rectoria d’Algaida fins l’any 1958. Fou el primer Rector de la nova parròquia de l’eixampla de Palma Sant Francesc de Paula de 1958 a 1960, que passà a Santa Creu. Fins que li arribà la jubilació l’any 1985, acabant els dies a Palma dia 30.12.2005. BOBM 2006 pàg. 52.