Aguiló i Pomar, Josep
  Inca, ???
  Prev. 20-12-1913
  Def. 04-06-1946
  Fou ordenat Sotsdiaca dia 22.06.1913, Diaca dia 10.08.1913 i prevere dia 20.12.1913 començà l’exercici del ministeri, quedant al seminari i essent professor de Música al Seminari, tenint cura dels minyons cantaires de la Seu i organista de la paròquia de la Santíssima Trinitat fins 1918, que passà com Rector a l’antic Convent de Sant Domingo d’Inca. Gran animador Cultural i musical, Director del quinzenari “Nostra Juventut” Fundà la Milícia Angèlica de Sant Tomàs per a joves i estudiants, l’associació El Rosari perpetu, la Congregació del Pilar per a Cavallers i senyores, a la parròquia tenia l’ofici de Primatxer i d’organista suplent;Vicedirector de la Congregació Mariana i gran impulsor de la seva Biblioteca.. Compositor musical, deixant escrites: Quid retribuam Domino; Himne a Sant Domingo... + 04.06.1946 BOBM 1946 pàg. 157. GEM Volum I pàg. 46 BOBM 1909, 168; 1911, 210, 211; 1913, 215; 1914, 15; 1918, 51; 1936, 73.