Cabrer i Calafell, Gabriel
  Calvià, 10-03-1903
  Prev. 19-03-1928
  Def. 21-03-1988
  Fou ordenat a Roma dia 19.03.1928. Participà al Certamen presentant els números 238, 239 i 240. Aconseguí el grau de Doctor en Teologia.Començà l’exercici del ministeri l’any 1929 com Vicari in Capite del Port de Sóller. L’any 1930 fou nomenat ecònem de Puigpunyent. El 1932 Vicari de Calvià i el 1940 fou nomenat Ecònem Arxiprest de Calvià. I el 1961 Dtor de la Caixa Diocesana. Donà a la impremta: 1996 Notes per a la Història de la parròquia de Calvià +Palma 21.03.1988 BOBM 1988.