Amengual i Pisà, Jaume
  Palma, 20-12-1938
  Prev. 20-06-1965
  Def. 10-02-2016
  Neix a Palma el 20.12.1938, ordenat prevere el 20.06.1965, passà a les Missions diocesanes de Burundi, esmerçant la vida entre aquestes missions (1966-1971; 1975-1977) i el servei pastoral a l’Hospital de Son Dureta. L’any 1978 fou nomenat Delegat Diocesà de Pastoral de la Salut i Professor de religió de l’Institut Politècnic de Palma. Fou Vicari de les parròquies de Santa Creu (1965-1966). Vicari a Sant Magí 1971-1975; 1980-2016) Morí a Palma dia 10 de Febrer de 2016. BOBM 2016, 88-89