Bonnín i Fortesa, Miquel
  Sa Pobla, 13-07-1900
  Prev. 18-12-1926
  Def. 04-07-1985
  Neix a Sa Pobla el 13.07.1900. Ordenat prevere el 18.12.1926. Començà l’exercici ministerial a Campanet i a Bunyola com Vicari. El 1929 passa de Vicari a Son Servera, per retornar a sa Pobla el mateix any com Acollit en la parròquia nadiua. L’any 1947 fou nomenat Consiliari del centre especialitzat ferroviari. El1948 passa a Palma com Consiliari de la HOAC. (Germandats Obreres d’Acció Catòlica)1950 Consiliari dels Cecs. L’any 1952 fou nomenat Vicari en la populosa barriada de Santa Catalina, sense deixar aquest càrrec l’any 1955 fou nomenat Consiliari de l’Acció Catòlica dels Sords i Muts. Ensenyà llengües tant a sa Pobla, com a l’Institut de Palma. Predicà en gairebé totes les trones de Mallorca, i ens ha deixat un aplec d’Himnes i Goigs, que fou publicat l’any 1977. Morí dia 04.07.1985. BOBM 1916, 31; 1925, 356; 1926, 397, 442; 1927, 328, 329; 1942, 72, 74, 75; 1944, 38; 1947, 225, 410; 1948, 453; 1949, 458; 1950, 122; 1951, 459; 1952, 261; 1955, *4, *7; 1985, 200-201. GEM II, 203 Sa Marjal XVII, 97, 174; XIX, 28, 186.