Bonnín i Bonnín, Llorenç
  Manacor, 10-08-1921
  Prev. 26-05-1945
  Def. 13-04-2014
  Germà de l’anterior, nasqué a Manacor el 10.08.1921, fou ordenat prevere el 26.05.1945. Havia participagt en el Certamen Nº 199, 200, 201, 202, 203. Ordenat prevere començà l’exercici ministerial a Son Macià fins l’any 1954, que passà a treballar amb el seu germà com Vicari de la nova parròquia de Jesucrist Rei. Heretà de sa mare l’afició a la pintura i prengué classes de diferents artistes, aconseguint un estil ben propi que n’ha deixat constància en els temples de Crist Rei de Manacor i d’Inca, Sa Mola, Son Macià, Son Valls, Son Carrió, La Seu de Ciutadella, Cúpula de la Capella del Roser de la parròquia de Montuïri... Façana del Seminari Nou. Bon apologeta intervenint en múltiples articles en la premsa local. Morí ple de dies i de fama d’home de Déu, a l’Hospital de Manacor dia 13.04.2014. BOBM 1939, 219; 1940, *66, *67; 1943, 36, 103-104; 1944, 347, 449; 1945, 191, 321; 1948, 505; 1950, 383; 1954, 334; 1958, 182; 2014, 301. GEM II, 203; Fuster 95.