Bonnín i Aguiló, Ferran
  Palma, 29-04-1930
  Prev. 08-05-1955
  Def. 24-06-2003
  Neix a Palma el 29.04.1930, ordenat prevere dia 08.05.1955 començà a exercir el ministeri en la barriada de la Soledad (Palma). L’any 1960 passa al Perú per tenir cura, junt amb els companys del recentment fundant Institut Apostòlic Juníper Serra, del Seminari Arxidiocesà de Trujillo fins l’any 1968 que retorna i dedica fins l’any 1972 als estudis a Madrid, treballant cinc anys en Hoteleria i a partir de 1973 comparteix el temps, 19 anys, sent el Rector de la parròquia de la Mare de Déu de Lluc (Palma) amb el treball de taxista i Consiliari Diocesà d’Acció Catòlica Obrera. De 1992 a 1996 va a treballar a les Missions mallorquines a la Serra peruana, a Cascas. Retorna i es nomenat Rector de Binissalem fins que dia 24.06.2003 es jubilà per malaltia, finant a Palma dia 30.11.2006. BOBM 1953, 68, 69; 1954, 333, 545; 1955, 273, 302; 1960, 16, 86; 2006, 775-776. Fiol 143.