Bisanyes i Cifre, Jaume
  Pollença, 01-03-1916
  Prev. 19-06-1943
  Def. 01-10-2001
  Neix a Pollença dia 01.03.1916 i ordenat prever el 19.06.1943 començà a exercir el ministeri a la vila de Campanet per passar l’any següent a Sa Pobla, on hi romandrà tota la vida pastoral com Vicari de la parròquia i Custos de l’Oratori de Crestatx, professor de l’escola parroquial i de Sa Congregació fins que es jubilà l’any 1996, retornant a Pollença on morí el 01.10.2001. BOBM 1941, 371; 1943, 17, 111, 182, 183; 1944, 209; 1949, 432; 1951, 189; 2002, 72-73. Vialfàs 1960, 74