Binimelis i Galmés, Montserrat
  Manacor, 21-05-1898
  Prev. 14-06-1924
  Def. 07-07-1976
  Participà en el certamen Nº 176. Fou ordenat Prevere el 14.06.1924 passant com Vicari de Capdepera. El 1926 era nomenat Vicari in Capite de Son Carrió fins l’any 1933 que passà com Vicari a Manacor. Ecònom Arxiprest de la parròquia de la Mare de Déu dels Dolors 1939, Arxiprest de Manacor 1956. L’any 1958 preparà la celebració del Congrés Eucarístic que es celebrà en aquella Ciutat. Participà en el Sínode que convocà el Bisbe Enciso 1959. Morí dia 07.07.1976. Fuster 88-90. BOBM 1917, *4; 1921, 410, 412; 1924, 73, 76; 1925, 149; 1930, 10; 1939, 184; 1945, 84; 1954, 256, 335; 1956, 410; 1959, 236.