Binimelis i Alou, Francesc
  S'Horta, 08-02-1896
  Prev. 19-10-1919
  Def. 23-08-1976
  Neix a S’Horta (Felanitx) el 08.02.1896, sent ordenat prevere el 19.10.1919 començant a exercir el ministeri com Vicari in Capite de Ses Salines, el 24.02.1921 era nomenat pel mateix càrrec a S’Arracó. Dia 22.11.1924 demanava permís per passar a Argentina, treballant en les diòcesis de Córdoba i Santa Fe. Retornat a Mallorca l’any 1953 fou nomenat Rector de la parròquia nadiua, fins a la jubilació que li arribà l’any 1968. Morí a S’Horta dia 23.08.1976 Sunyer pàg. 323. Fiol Nº 128. BOBM 1917, 42; 1920, 7, 9; 1921, 207; 1953, 468.