Bestard i Fiol, Josep
  Santa Maria, 21-05-1873
  Prev. 27-03-1898
  Def. 18-03-1945
  Estudià el Batxillerat a l’Institut de Palma de 1883 a 1888. L’any 1892 rebia la Clerical Tonsura a Mallorca i l’any 1894 les Ordres Menors. Dia 22.10.1897 se li donava l’Exeat per poder rebre les Ordres Majors i dia 27.03.1898 era ordenat prevere a la República Dominicana. Dia 01.02.1896, a Mallorca estant, féu títol de Patrimoni. L’any 1902 passà a llicenciar-se en Dret Civil i Canònic a Valladolid i l’any 1905 rebia el títol de Professor de Legislació i Jurisprudència. Durant 27 anys residí a Madrid, on fundà i dirigí una Acadèmia de Jurisprudència. Moria a Palma dia 18.03.1945 BOBM 1945 pàg.105 GEM II, 107.. Fiol 119.