Bennàssar i Vanrell, Guillem
  Campos, 10-09-1902
  Prev. 18-12-1926
  Def. 06-01-1967
  Neix a Campos el 10.09.1902 i després dels estudis eclesiàstics fou ordenat prevere el 18.12.1926. Havia participat amb els certàmens Nº 156,157,158 i 159. Féu títol de Patrimoni dia 17.11.1925 Començà l’exercici del ministeri com Custos de l’exconvent de Mínims de Campos fins que l’any 1948 fou nomenat Vicari in Capite de sa Colònia, guarnint el temple amb unba Custòdia, una imatge del Cor de jesús, de la Immaculada, de la Mare de Déu del Carme L’any 1956 deixà la Vicaria i retornà a Campos com Adscrit a la parròquia. Morí dia 06.01.1967 BOBM 1967 pàg. 66 Reus II 199-200, Sunyer 356-357.