Borrās i Balaguer, Bartomeu
  Esporles, 21-10-1901
  Prev. 18-07-1925
  Def. 02-01-1962
  Havia estudiat a La Sapičncia i presentā els Certāmens Nš 215, 216. Cursā els estudis de Magisteri. Comenįā l’exercici ministerial com Capellā de les Relig. Reparadores. De 1929 a 1937 Ecōnom de Costitx. De 1937 a 1948 fou nomenat Ecōnom del Coll d’En Rebassa. L’any 1959 fou nomenat Arxiprest del Seminari. Morí dia 02.01.1962. BOBM1962, pāg. 125.