Bennàssar i Costa, Joan
  Palma, 06-12-1890
  Prev. 08-04-1916
  Def. 16-11-1966
  Neix a Palma el 06.12.1890, ordenat prevere el 08.04.1916. Havia fet títol de Patrimoni dia 18.05.1915. Exercí el ministeri com a Capellà de les escoles cristianes i 1921 Rector de l’església de Sant Joan de Malta fins 1929 que rebé el càrrec de Capellà del Monestir de la Concepció, on hi restà fins que l’any 1963 es retirà en la ciutat d’Alcúdia, on hi morí dia 16.11.1966 BOBM pàg. 358-359