Bennàssar i Cifre, Bartomeu
  Pollença, 31-08-1918
  Prev. 19-06-1943
  Def. 30-08-1988
  Nascut a Pollença el 31.08.1918, ingressà al Seminari. Fou Col·legial i Rector de la Sapiència, Paerticipà en el Certamen del Seminari, Nº 154 i 155. Fou ordenat Prevere dia 19.06.1943 i destinat a Moscari fins que l’any 1944 fou nomenat Vicari de Pollença, on treballà en A.C., en Cursets de Cristiandat, Cor Parroquial, Col·legi Costa i Llobera. 1957 fou destinat al Convent de Felanitx i Vicari de Son Valls. L’any 1962 passà de Rector a Alaró on seguí treballant en A.C. i en els Cursets, sent elegit Arxiprest d’aquell Arxiprestat. L’any 1973 passà de Rector a Sóller, on hi romangué fins l’any 1977, que passà a la parròquia ciutadana de Sant Pius X fins que una forta malaltia féu que es retiràs l’any 1983 al 65 anys. Morí dia 30.08.1988 BOBM 1988 pàg. 449-450.