BauzÓ i Barcelˇ, Mateu
  Vilafranca, 09-01-1910
  Prev. 26-05-1934
  Def. 28-11-2002
  Ordenat prevere el 26.05.1934, passÓ a exercir el ministeri a Puigpunyent fins que lĺany 1941 passÓ a Sant Jaume. De 1942 a 1943 cursÓ i aprovÓ la carrera de magisteri esmeršant la seva vida en aquest cÓrrec a SĺAranjassa 1944-1945; Vall dĺUx˛ (Castellˇ de la Plana) 1945-1960; i en la vila nadiua de 1960 a 1982. Jubilat de lĺensenyament tenia cura de la parr˛quia de Son Serra de Marina, on hi tenia la residŔncia. Lĺany 1997 passÓ a la residŔncia Oasis (Can Pastilla) on morÝ dia 28.11.2002 BOBM 2003 pÓg. 79-80. BOBM 1932, 203, 275; 1933, 236, 506; 1934, 215, 240; 1935, 258; 1936, 72; 1941, 402.