Barceló i Esteve, Pere
  Sineu, 11-06-1869
  Prev. 22-09-1894
  Def. 03-01-1894
  Féu títol de Patrimoni dia 10.05.1892. Començà a exercir el ministeri com prevere Adscrit en la parròquia nadiua, el 09.09.1897 demanava permís per anar a Buenos Aires i el 1904 el Bisbe de La Plata certificava que residia en aquella ciutat. Retornà a Mallorca i des del mes de Setembre de 1910 fins al Desembre de 1911 fou el Vicari in Capite de Maria de la Salut, per retornar a la parròquia de Sineu tenint cura del temple de l’antic Convent de Mínims. Morí a Sineu el 03.01.1938 BOBM 1938 pàg, 21-22. Fiol Nº 81. BOBM 1891, 119, 402; 1893, 288; 1894, 94, 297; 1910, 323.