Bauzà i Gayà, Josep
  Vilafranca, 19-05-1907
  Prev. 31-08-1930
  Def. ???
  Va nèixer a Vilafranca de Bon Any el 19.05.1907. Fou ordenat prevere el 31.08.1930. Havia fet títol de Patrimoni dia 01.05.1930. Passà de Rector a Mancor de la Vall fins l’any 1933. De 1933 a 1935 Vicari a Porto Colom. De 1935 a 1952 Vicari de Felanitx, tenint cura de l’antic Convent dels PP. Agustins i de l’Hospici i Professor a l’Institut. Del 1952 a 1955 Rector de Pollença, on fundà la Confraria del Calvari, restaurant aquest Santuari i solemnitzant el Davallament que es fa des d’allà. L’any 1955 passà de Capellà en la Residència sanitària de Son Dureta fins a sa mort que li sobrevingué el 20.08.1969. L’any 1932 comprà uns solars a la urbanització que s’anava fent a S’Illot i va tenir cura d’aixecar-hi una església en els solars que regalà el Sr. Rafel Umbert, edificació on curava de celebrar-hi missa els caps de setmana, per això esdevingué parròquia el 15.08.1968. BOBM 1969 pàg. 256. Fuster Valls pàg. 79. BOBM 1927, 267, 270; 1930, 369, 530, 625; 1936, 61; 1947, 335; 1950, 287, 369; 1952, 386; 1956, 439.